KDO SMO
TERAPEVTSKI CENTER
ZA OTROKE IN MLADOSTNIKE
Terapevtski center za otroke in mladostnike Obelisk sta zasnovala Irena Valdes in Bine Zagorc (brat in sestra), oba izobražena na področju mentalnega in duševnega zdravja. Verjameta, da otrok v zdravem psihološkem razvoju odraste v osebo pripravljeno na izzive, ki jih prinaša sodobna družba.
Strokovnjaki
Naši terapevti
Irena Valdes
Leta 2008 je zaključila magisterij iz likovne terapije v Nemčiji (Alanus Hochschule, Bonn). Že v času študija in obsežnih praks, je izbrala pot dela z otroki in mladostniki.
Svojo strokovno pot je pričela v Mehiki, kjer je delovala pod okriljem otroške sekcije združenja zdravnikov, psihologov in psihoterapevtov COPPAC.
Po vrnitvi v Slovenijo, je leta 2012 pričela delati kot likovna terapevtka za otroke in mladostnike pod okriljem Svetovalnega centra Ahil. Več let je sodelovala s Svetovalnim centrom za otroke, mladostnike in starše v Ljubljni, kjer je izvajala delavnice likovne terapije za skupine otrok in mladostnikov.
Leta 2018 je bila udeležena pri projektu izbire strokovnega tima za delo z otrokom na avtističnem spektru. Šolanje je potekalo v kliniki Being Myself v Romuniji. Tam je pridobila vpogled v celostno obravnavo otroka in družine po svetovno prepoznanem pristopu MIFNE. Takrat se je rodilo poslanstvo zagovarjanjaje celostnega pristopa in se še danes kot menedžerka v zdravstvu in ustanovni član Zasebnega terapevtskega centra Obelisk prizadeva, da bi z izbiro vsebin in raznovrstnih strokovnjakov nudili celostno obravnavo otrokom, mladostnikom in njihovim družinam.
Redno se udeležuje simpozijev in izobraževanj na področju psihoterapije z otroki in mladostniki. Tudi sama predava in supervidira študente SFU v Ljubljani. Sodeluje tudi kot gostujoči predavatelj v raznovrstnih izobraževalnih inštitucijah po Sloveniji.
Je predsednica Združenja likovnih terapevtov Slovenije, ki deluje pod okriljem Slovenske krovne organizacije za psihoterapijo (SKZP) in Evropskega združenja Likovnih terapevtov (EFAT). Zaključila je izobraževanje iz supervizije na SFU in deluje kot cartificirana supervizorka za strokovnjake na področju otrok in mladostnikov.
Irena Kuntarič Žibert
BA pth., specializantka psihoterapije otrok in mladostnikov pod supervizijo
Vodja Zavoda Neva, Zavod za razvoj otrok in mladostnikov Starešina socio-terapevtskih Taborov samostojnosti in povezanosti
Leta 2021 diplomira na Univerzi Sigmunda Freuda Dunaj – podružnica Ljubljana. Je specializantka psihoterapije otrok in mladostnikov pod supervizijo. Dela v zasebni praksi Zavoda Neva pod okriljem Obeliska, centra za duševno zdravje otrok in mladostnikov pod supervizijo. Je vodja izobraževalnih, strokovnih programov za strokovne delavce v VIZ preko Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport. Od leta 2021 vodi socio-terapevtski tabor za otroke in mladostnike v tesnem sodelovanju z SFU Ljubljana. Je ljubiteljica raziskovanja odnosov med otroki in mladostniki ter zagovornica korektivne čustvene izkušnje za razvoj novih načinov mišljenja, čustvovanja, vedenja in odnosov.
Nataša Leban
Zaključila je psihoterapevtski študij geštalt izkustvene družinske terapije na Kemplerjevem inštitutu na Nizozemskem in pridobila evropsko diplomo EAGT. Je tudi certificirana supervizorka. Po izobrazbi je delovna terapevtka (diploma) in socialna pedagoginja (magisterij).
Poklicna pot jo je vodila od vrtca do šole, od svetovalne delavke do ravnateljice. Zaposlena je bila v svetovalni službi kot ravnateljica vrtca in pomočnica ravnatelja v šoli, v vsakodnevnem stiku z otroki, mladostniki in starši. Je strokovna sodelavka Univerze SFU.
Več kot 10 let je sodelovala z Zvezo Sožitje, kjer je svetovala staršem in vodila sprostitvene delavnice. Sodeluje tudi kot prostovoljka v društvu Jonatan Prijatelj – Društvu staršev otrok z rakom, kjer izvaja terapije za starše otrok z rakom. Predava staršem predšolskih in šoloobveznih otrok kot predavateljica in jim ponuja konkretno pomoč pri aktualnih vzgojnih in drugih dilemah.
Nataša je avtorica sprostitvenih metod, dela po metodi avtogenega treninga Aleksandrove tehnike in številnih strokovnih člankov – sodelovala je z revijo Cicido, objavljala v revijah ‘Vzgojiteljica’ in ‘Šolski razgledi’. Od leta 2003 do 2021 je svetovala na spletišču Med.Over.Net za otroke in mladostnike s težavami.
S svetovanjem in terapijo se ukvarja večino svoje karierne poti, od leta 2009 naprej pa pri svojem delu uporablja psihoterapevtski pristop. Posebno pozornost posveča vključevanju celotne družine. Ponuja vam možnosti individualne terapije ali partnerske terapije oz. terapije celotne družine. Več o njenih praksah si lahko preberete na njeni spletni strani https://vzlet.in/.
Mihaela Kavčič
Študij glasbene terapije je zaključila leta 2018 na Inštitutu Knoll, inštitutu za glasbeno terapijo in supervizijo. Kot profesorica razrednega pouka deluje na področju šolstva, spremljanja učencev s posebnimi potrebami od leta 1999. Sodelovala je v različnih projektih, med drugim v evropskem projektu študentov glasbene terapije na povojnem področju v Sarajevu, leta 2006.
Kot glasbena terapevtka deluje na Pediatrični kliniki, na oddelku za otroško hematologijo in onkologijo, ter s posamezniki različnih starosti in življenjskih izzivov. Deluje pod redno supervizijo in se stalno strokovno izpopolnjuje. Je ustanoviteljica in vodja Centra za glasbeno terapijo Ad libitum, avtorica knjige UP – glasbena terapija z osebami z demenco, aktivna članica upravnega odbora Združenja glasbenih terapevtov Slovenije.
Izvaja individualno in skupinsko glasbeno terapijo, predvsem z otroki in mladostniki z lažjo ter težko motnjo v duševnem razvoju, cerebralno paralizo, z genetskimi napakami (Downov sindrom), s čustveno-vedenjskimi in učnimi težavami ter motnjami avtističnega spektra.
Ajda Perme
Urška Petak
Diplomantka Psihosocialne pomoči, magistra Psihosocialnega svetovanja, specializantka Intergarativne psihoterapije pod supervizijo.
Na Fakulteti za uporabne družbene študije je zaključila študij Psihosocialne pomoči, kasneje pa še magistrski program Psihosocialnega svetovanja. Je doktorska kandidatka na programu Psihosocialne študije.
V letu 2022 je zaključila študij Trauma and Grief Component Therapy pri The Hackett Center.
Je ustanoviteljica in vodja Inštituta Tvoja Pot, ki nudi sočutno, strokovno in celostno psihosocialno podporo posameznikom, otrokom in mladostnikom ter odraslim, ki se spopadajo z različnimi ovirami, ki jih prinese življenje. Deluje na področjih individualnega, partnerskega in skupinskega psihosocialnega svetovanja, žalovanja otrok in mladine ter nudi podporo družinam v procesu žalovanja. Vodi skupine za žalovanje otrok, mladostnikov in staršev ter skupine za starše otrok s posebnimi potrebami.
Na Fakulteti za uporabne študije deluje kot predavateljica izbirnega predmeta.
Kot avtorica programa »Psihosocialna pomoč ob izkušnji žalovanja« izobražuje strokovne delavce o pristopu in podpori ob izkušnji žalovanja. Napisala je knjigo Tvoja pot, Sopotnik skozi izkušnjo žalovanja, pred kratkim pa je izdala knjigo Spregovorimo o smrti in žalovanju, priporočila in smernice ravnanja v primerih soočanja z dogodkom smrti, namenjeno strokovni publiki v šolah.
Zavezuje jo kodeks etike Psihosocialnih svetovalcev Slovenije, kodeks etike Slovenske krovne zveze za psihoterapijo ter Evropska zveza integrativnih psihoterapevtov.
Maja Kvartič
Leta 2018 je diplomirala na Univerzi Sigmunda Freuda Dunaj – podružnica Ljubljana, smer Psihoterapevtska znanost. Svoje izobraževanje je nadgradila z magistrskim študijem na Teološki fakulteti v Ljubljani, smer Zakonski in družinski študiji.
Med študijem je pridobila bogate izkušnje na različnih področjih. Eden izmed pomembnih projektov je bil projekt ŠIPK, kjer so s pomočjo interdisciplinarnega sodelovanja, gluhim otrokom in mladostnikom približali ključne koncepte psihologije skozi njihov primarni jezik – kretnje. Prav tako je več let aktivno vodila Društvo študentov psihoterapije Slovenije in študentski svet na SFU Ljubljana, kjer je spodbujala sodelovanje in inovativnost med študenti psihoterapije.
Leta 2021 je zaključila dodatno izobraževanje iz psihoterapije otrok in mladostnikov, kjer je nadgradila svoje strokovno znanje za delo z otroki in mladostniki.
Trenutno deluje kot specializantka sistemske psihoterapije pod supervizijo, svojo prakso pa izvaja v okviru zasebne psihoterapevtske prakse Metanoia pod okriljem Terapevtskega centra Obelisk. Stalno se strokovno izpopolnjuje tako doma, kot v tujini, da lahko svojim klientom nudi najvišjo raven podpore in varnega okolja za osebnostno rast.
Delo z otroki in mladostniki jo še posebej navdihuje, saj verjame, da lahko z ustrezno podporo in razumevanjem pomaga mladim razviti notranjo moč in zdrave odnose, ki jih bodo vodili skozi življenje. Njena misija je ustvarjati prostor in družbo, kjer se lahko vsakdo – ne glede na starost ali življenjske izzive – počuti slišanega, razumljenega in opolnomočenega za spremembo.
Naši terapevti
Irena Valdes
Leta 2008 je zaključila magisterij iz likovne terapije v Nemčiji (Alanus Hochschule, Bonn). Že v času študija in obsežnih praks, si je izbrala pot dela z otroki in mladostniki.
Svojo strokovno pot je pričela v Mehiki, kjer je delovala pod okriljem otroške sekcije združenja zdravnikov, psihologov in psihoterapevtov COPPAC.
Po vrnitvi v Slovenijo, je leta 2012 pričela delati kot likovna terapevtka za otroke in mladostnike pod okriljem Svetovalnega centra Ahil. Leta 2013 se je pričela šestletno sodelovanje s Svetovalnim centrom za otroke, mladostnike in starše v Ljubljni, kjer je izvajala delavnice likovne terapije za skupine otrok in mladostnikov.
Leta 2018 je bila udeležena pri projektu izbire strokovnega tima za delo z otrokom na avtističnem spektru. Šolanje je potekalo v kliniki Being Myself v Romuniji. Tam je pridobila vpogled v celostno obravnavo otroka in družine po svetovno prepoznanem pristopu MIFNE. Takrat se je rodilo poslanstvo zagovarjanjaje celostnega pristopa in se še danes kot menedžerka v zdravstvu in ustanovni član Zasebnega terapevtskega centra Obeliks prizadeva, da bi z izbiro vsebin in raznovrstnih strokovnjakov nudili celostno obravnavo otrokom, mladostnikom in njihovim družinam.
Redno se udeležuje simpozijev in izobraževanj na področju psihoterapije z otroki in mladostniki. Tudi sama predava in supervidira študente Fakultete Sigmunda Freuda v Ljubljani. Sodeluje tudi kot gostujoči predavatelj v raznovrstnih izobraževalnih inštitucijah po Sloveniji.
Je predsednica Združenja likovnih terapevtov Slovenije, ki deluje pod okriljem Slovenske krovne organizacije za psihoterapijo (SKZP) in Evropskega združenja Likovnih terapevtov (EFAT).
Zaključila je izobraževanje iz supervizije na Fakulteti Sigmunda Freuda in deluje kot cartificirana supervizorka za strokovnjake na področju otrok in mladostnikov.
Bine Zagorc
Na Univerzi Tesside v Veliki Britaniji je diplomiral iz zdravstvene psihologije, ki je usmerjena v podporo posameznikom, kateri se srečujejo z..
Certificiran – dihalne tehnike za …
V zadnjih letih deluje v mednarodnem multidisciplinarnem timu, ki se posveča celostni podpori otrokom na avtističnem spektru in njihovim družinam.
Na centru Obelisk izvaja konzultacije na področju avtizma, rekuperacije po težjih potekih bolezni, mediacije, xxxx, xxxx xxxx, (tukaj se potem linka na stran kjer so predstavljeni tipi terapij, itd.)
Irena Kuntarič Žibert
BA pth., specializantka psihoterapije otrok in mladostnikov pod supervizijo
Vodja Zavoda Neva, Zavod za razvoj otrok in mladostnikov Starešina socio-terapevtskih Taborov samostojnosti in povezanosti
Leta 2021 diplomira na Univerzi Sigmunda Freuda Dunaj - podružnica Ljubljana. Je specializantka psihoterapije otrok in mladostnikov pod supervizijo. Dela v zasebni praksi Zavoda Neva pod okriljem Obeliska, centra za duševno zdravje otrok in mladostnikov pod supervizijo. Je vodja izobraževalnih, strokovnih programov za strokovne delavce v VIZ preko Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport. Od leta 2021 vodi socio-terapevtski tabor za otroke in mladostnike v tesnem sodelovanju z SFU Ljubljana. Je ljubiteljica raziskovanja odnosov med otroki in mladostniki ter zagovornica korektivne čustvene izkušnje za razvoj novih načinov mišljenja, čustvovanja, vedenja in odnosov.
Nataša Leban
Zaključila je psihoterapevtski študij geštalt izkustvene družinske terapije na Kemplerjevem inštitutu na Nizozemskem in pridobila evropsko diplomo EAGT. Je tudi certificirana supervizorka. Po izobrazbi je delovna terapevtka (diploma) in socialna pedagoginja (magisterij).
Poklicna pot jo je vodila od vrtca do šole, od svetovalne delavke do ravnateljice. Zaposlena je bila v svetovalni službi kot ravnateljica vrtca in pomočnica ravnatelja v šoli, v vsakodnevnem stiku z otroki, mladostniki in starši.
Več kot 10 let je sodelovala z Zvezo Sožitje, kjer je svetovala staršem in vodila sprostitvene delavnice. Sodeluje tudi kot prostovoljka v društvu Jonatan Prijatelj – Društvu staršev otrok z rakom, kjer izvaja terapije za starše otrok z rakom. Predava staršem predšolskih in šoloobveznih otrok kot predavateljica Šole za starše in jim ponuja konkretno pomoč pri aktualnih vzgojnih in drugih dilemah.
Nataša je avtorica avtogenega treninga Aleksandrove tehnike in številnih strokovnih člankov - sodelovala je z revijo Cicido (priloga Za starše), objavljala v revijah Vzgojiteljica in Šolski razgledi. Od leta 2003 svetuje na spletišču Med.Over.Net za otroke in mladostnike s težavami.
S svetovanjem in terapijo se ukvarja večino svoje karierne poti, od leta 2009 naprej pa pri svojem delu uporablja psihoterapevtski pristop. Posebno pozornost posveča vključevanju celotne družine. Ponuja vam možnosti individualne terapije ali partnerske terapije oz. terapije celotne družine.
Lokacija
Kje nas najdete
Obelisk
Terapevtski center za otroke in mladostnike
Polje 363
1260 Ljubljana-Polje
TERAPEVTSKI CENTER
ZA OTROKE IN MLADOSTNIKE
MLADOSTNIKI
POTREBUJEM POMOČ
Si želiš pogovor z nekom, ki bi ti lahko pomagal razumeti zakaj se počutiš drugače od kje izvirajo tvoje stiske? Te starši in vrstniki ne razumejo? Želiš svoje težave deliti z nekom, brez obsojanja, z nekom, ki ti bo pomagal iti korak dlje?